Jdi na obsah Jdi na menu
 


ORNITOTERAPIE

 ORNITOTERAPIE

 

TERAPIE PROSTŘEDNICTVÍM KROTKÉHO PTÁKA

- JE TO METODA SPADAJÍCÍ POD OBOR ZOOTERAPIE (NĚKDO UŽÍVÁ POJEM ANIMOTERAPIE)

ZNÁMÁ JE CANISTERAPIE (TERAPIE PSEM) A HIPOTERAPIE (TERAPIE KONĚM).

V ČR SE PRAKTIKUJE I FELINOTERAPIE (TERAPIE KOČKOU) A CAVIATERAPIE (TERAPIE MORČÁTKEM)

ORNITOTERAPIE JE V ČR ALE VELMI OJEDINĚLÁ - V JIŽNÍCH ČECHÁCH JI PROVÁDÍ POMOCÍ PAPOUŠKŮ ARA A ŽAKO ŠEDÝ (VÍCE ZDE:  http://konicekcb.webnode.cz )  A JAK MÁME DOSUD ZJIŠTĚNO, JSME MY NA SEVERU ČECH TI DALŠÍ A POSLEDNÍ KDO KROTKÉHO PTÁKA ZAPOJILI DO POMOCI DRUHÝM... 

... TÍMTO I VYZÝVÁME TY, KDO TUTO ČINNOST ZAHÁJÍ, ABY SE NÁM OZVALI  RÁDI SE SVÁMI SEZNÁMÍME A VYMĚNÍME ZKUŠENOSTI

 

NÁŠ HOLUB POŠTOVNÍ JE V NEJOBVYKLEJŠÍ BARVĚ ...  PŘESTO SE SETKÁVÁME S NADŠENÍM - LIDÉ POPISUJÍ ŽE SI HOLUBA HLADÍ NEBO Z RUKY KRMÍ  POPRVÉ V ŽIVOTĚ... A POKUD SE JEŠTĚ OD NÁS O HOLUBECH NĚCO DOZVÍ - ŘÍKAJÍ ŽE UŽ SE NA HOLUBY BUDOU VŽDY DÍVAT JINAK   A I TOMU JSME RÁDI, NEBOŤ JDE O VELMI CITLIVÁ A INTELIGENTNÍ ZVÍŘATA.

NESMÍME ZAPOMENOUT NA NAŠI DOBROVOLNICI V ELVA HELP - PANÍ PAVLÍNU HRUŠKOVOU, KTERÁ PROVOZUJE ORNITOTERAPII NA JEDNORÁZOVÉ AKCE PROSTŘEDNICTVÍM SVÉHO KROTKÉHO KOHOUTA PEPÍKA (NA FOTOGRAFII JE PEPÍK U LŮŽKA KLIENTA POBYTOVÉHO ZAŘÍZENÍ) - TÍMTO TAKÉ PROJEVUJEME PAVLÍNĚ A PEPÍKOVI VELIKÝ DÍK ZA TUTO POMOC A POSILU V METODĚ ORNITOTERAPIE.

kohout_pepik-_30-03-2011_frantiskov--6-.jpg

CÍLE V ORNITOTERAPII JSOU ZEJMÉNA ROZVÍJET PSYCHOMOTORIKU, KOMUNIKAČNÍ DOVEDNOSTI, JEMNOU I HRUBOU MOTORIKU, PODPORA MOTIVACE K LÉČBĚ - K REHABILITACI - K UČENÍ SE - KE KOMUNIKACI - KE SPOLUPRÁCI, ... APOD.

ORNITOTERAPII (STEJNĚ JAKO JINÉ METODY ZOOTERAPIE) VEDE TERAPEUT, JEHO ZVÍŘE JE JEHO POMOCNÍK, KVALITU TERAPIE ALE ZAJIŠŤUJE PRÁVĚ ČLOVĚK. KVALITA TERAPIE SE POZNÁ TAK, ŽE VŠICHNI ZÚČASTNĚNÍ (ZVÍŘE, KLIENT/I, TERAPEUT) SI ODNÁŠEJÍ POCIT ÚSPĚŠNOSTI A POHODY, KLIENT NAVÍC I POKUD MOŽNO BONUS Z PŘIBLÍŽENÍ SE K CÍLI, KTERÝ BYL PŘEDEM SPOLEČNĚ STANOVEN.