Jdi na obsah Jdi na menu
 


HOLUB PIPÍN

 

 

HOLUB  PIPÍN

                            pipin-2.jpg nar.: 03.září 2018

 

Náš třetí domácí holub, Pipínek.

Pipín se narodil v holubníku u Jihlavy. Pipín je čistokrevný holub pávík, jen má jednu, zcela fatální vadu - genetickou. Pipínovi nikdy nenarostou letky a ocasní pera - chlouba pávíků. Pipín tedy nikdy nebude létat a není ani chráněný proti vlhkosti, má jen prachové peří, asi jako slepičky kočinky. Pro chov by tedy u chovatele pávíků nemohl být a spadl by do sítě selekce.

Chovatel jej tedy inzeroval a já si pro něho zajela. Byly mu 2 měsíce. Se Supíkem vychází dobře, rychle se naučil kde jsou mňamky, voda a lidi na mazlení. Okamžitě si oblíbil naší fenku Pollynku, toleruje jí vše. Například na fenku Mášu hudrá, když mu jde pít z misky vodu, ale Pollynka může  ;-) ... 

Pipínek má jinou stavbu těla než Supík i než měl Kukín, musela jsem mu trochu přešít kalhotky. Už si na ně zvykl, ale vzhledem k velmi málo "osrstěným" křidélkům, musíme ještě nějaké úpravy udělat.

                                             pipin-a-supik.jpg

Pipín se Supíkem, Pipín se drží stále opodál Supíka a poznává tak okolí, Supík ho celkem toleruje a vnímá - přesto přímo moc nekomunikují. Supík má stále za komunikační partnery nás - lidi.

 

 

pipin-3.jpg 

 

 

 

 Pipín bude, doufáme, milý terapeutický     ptáček a    hlavně už je náš mazlík.

 

 

 

 

                                                                                                               Pipín a jeho psí kamarádka Polly (barevná                                             bolonka) a Supík, samozřejmě   :-)  

pipin-s-polly.jpg