Jdi na obsah Jdi na menu
 


HOLUB SUPÍK

NÁŠ  HOLUB   SUPÍK

 

supajz1.jpg  nar.: 20.08.2009

 NÁŠ PRVNÍ DOMÁCÍ HOLUB SE JMENUJE SUPÍK.

JE TO PLEMENO: HOLUB POŠTOVNÍ, BARVA: MODRÝ PRUHOVÝ.

VYLÍHL SE U NÁS VE VOLIÉŘE, ALE ASI NEBYL DOST BYSTRÝ A JEHO RODIČE DOST ZKUŠENÍ A KONKURENČNÍ SAMCI HO ZLE POKLOVALI. RÁNO JSEM PROSTĚ NAŠLA HOLOUBĚ S VELKOU RÁNOU NA HLAVĚ. A RODIČE NEJEVILI ZÁJEM O JEHO OCHRANU A PÉČI. VZALA JSEM HO DOMŮ. OŠETŘILA A KRMILA Z RUKY. RÁNA SE ZATÁHLA ALE NA HLAVĚ MU DLOUHOU DOBU NEROSTLO PEŘÍ - PROTO JSME HOLOUBĚTI ZAČALI ŘÍKAT MALÝ SUP =  SUPÍK. KDYŽ VYROSTL VZALI JSME HO ZPĚT DO HOLUBNÍKU - ALE BYL Z TOHO NEŠŤASTNÝ, NECHTĚL TAM BÝT ... STÁLE LÉTAL ZA MNOU (MILUJE SEDĚT LIDEM NA RAMENI), S HOLUBAMA BÝT NECHTĚL.

DOMA JSME MU TEDY ZAŘÍDILI KLEC PRO HOLUBA (HOLUB NERAD SEDÍ NA VĚTVÍCH - BIDÝLKU, MUSÍ MÍT PLOCHU - PRKNO, ŘÍMSA, SOCHA, STŘECHA ... NEJDE MU TO PRO JEHO POSTAVENÍ PRSTŮ NA NOHÁCH) A BYLO NUTNÉ POŘEŠIT I JEHO HYGIENU V BYTĚ...

(PTÁCI MOČÍ A KÁLÍ NAJEDNOU JEDNÍM OTVOREM = KLOAKOU A TO TAK, ŽE NEKONTROLOVATELNĚ... HOLUB SE UMÍ V POSLEDNÍ CHVÍLI NASTAVIT TAK, ABY SE VYPRÁZDNIL MIMO PLOCHU NA KTERÉ SEDÍ = ZACOUVÁ NA KRAJ PRKNA A VYKONÁ POTŘEBU, TAK ABY SPADLA NA KRAJ NEBO NA ZEM)

...TUTO VĚC JSME VELMI ÚSPĚŠNĚ POŘEŠILI KALHOTKOVÝMI PLENKAMI PRO PAPOUŠKY, KTERÉ JSOU DOSTUPNÉ DÍKY INTERNETU A NEBO DÍKY "NAŠÍ" ŠIKOVNÉ PANÍ KREJČOVÉ Z LIBERCE. SUPÍK MÁ VELIKOST ŽAKA ŠEDÉHO   .

SUPÍK SE UČIL SNÁŠET A NEVNÍMAT OBLÉKÁNÍ A NOŠENÍ KALHOTEK ASI 5 DNÍ... SPÍŠE ŠLO O TO ABYCH SE JÁ NAUČILA TEN SPRÁVNÝ GRIF JAK HO V KLIDU A RYCHLE OBLÉKNOUT... 

 NYNÍ MÁME I KŠÍRKY A VODÍTO... SUPÍK RÁD POPOLÉTNE, ALE ŽIJE V BYTĚ S VELKÝMI I MALÝMI PSY - NEBOJÍ SE LIDÍ ANI JINÝCH ZVÍŘAT - POKUD BY VENKU ULETĚL, IHNED BY HO ULOVILA JAKÁKOLI KOČKA (A CO JICH TU V OKOLÍ JE!) NEBO OPEŘENÝ DRAVEC ČI KUNA (TA TU JE TAKÉ, OBČAS NÁM NA JAŘE UKRADNE KUŘÁTKO), SUPÍK SE NEBOJÍ ANI VYSAVAČE ANI AUTA - TO SE VYZNAČUJE TAK, ŽE VŮBEC NEUHNE A MUSÍME NA NĚJ DÁT POZOR MY. PROTO NOSÍ NA NOZE ROLNIČKU, ABYCHOM HO NEŠLÁPLI KDYŽ SE PROCHÁZÍ PO BYTĚ PO ZEMI.

SUPÍK RÁD SEDÍ V OBYVÁKU NA GAUČI, RÁD KOUKÁ Z KUCHYNĚ Z OKNA, RÁD SE KOUPE V PSÍ MISCE NA VODU, RÁD NÁM OKLOVÁVÁ KYTKU STÉVII A MÁTU, MILUJE SLANÉ TYČINKY A RÁD SE MI PROCHÁZÍ PO KLÁVESNICI NA NOTEBOOKU A VZEŠLÉ REAKCE NA MONITORU SE PAK SNAŽÍ SEZOBNOUT    ASI BY CHTĚL SVŮJ iPad    ... JE TO PROSTĚ MILÁČEK...

SUPÍK PROSTĚ ŽIJE S LIDMI V BYTĚ JAKO JINDE ŽIJÍ PAPOUŠCI.

 

supik---prvni-dziny1.jpg

 Supíček ve svých nových džínách...  ;-)  

 

 

 

 

 

 

 

 

V srpnu 2018 oslavil Supík své 9. vylíhnutiny !!!

Jako dárek dostal solární fontánku, do které se ihned zamiloval a rád u ní tráví volný čas odpočinku, hygieny peří a popíjení vodičky...  ;-)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaa1.jpg